İNANAN HERKES SPOR EĞİTMENİ OLABİLİR!

Pandemi sonrası yeni normal düzende, sağlıklı yaşam ve spor neredeyse herkesin ilgi odağı olmaya başladı. Hem fiziksel hem de ruhsal faydaları saymakla bitmeyen spor, son zamanlarda, bir aktivite olmaktan çıkıp en çok tercih edilen meslek grupları arasında üst sıralarda yerini alıyor. Örneğin; Pilates Eğitmeni kelimesinin İngilizcesi  “Pilates Trainer” olarak geçmekte ve ileri seviye eğitimler ile “Master Pilates Trainer” olarak çalışma hayatına devam edilebilmektedir. Dünyada en trend meslekler arasında olan bu harika mesleği yapmanız için tek gereken şey; İNANMAK!

“İyi bir pilates eğitmeni nasıl olunur?”, “Spor eğitmeni olmanın faydaları nelerdir?”, “Fitness eğitmeni maaşları ne kadar?”,  “Fitness eğitmeni ne iş yapar?” gibi soruların cevaplarını fazlasıyla merak ettiğinizi biliyoruz.  Gelin hep beraber “Pilates eğitmeni iş ilanları” diye aramak zorunda kalmayacağınız, tüm sorularınıza detaylı cevap bulacağınız yazımızı okuyalım!

“SPOR EĞİTMENİ OLMAK İSTİYORSANIZ KENDİNİZİ DAİMA GELİŞTİRMELİSİNİZ”

Spor eğitmenliği, insanların fiziksel ve zihinsel sağlıklarını geliştirmelerine yardımcı olmak için planlı ve programlı bir şekilde fiziksel aktivite sunan oldukça keyifli bir meslektir. Spor eğitmenleri, insanların hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için egzersiz programları oluşturur ve bu programları uygularlar, ayrıca teknik ve fizyolojik bilgiler de sağlarlar. Başarılı bir spor eğitmeni, motivasyon veya zorluklar karşısında insanları destekleyerek hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmalıdır. Spor eğitmenliği, sağlıklı yaşam tarzı ve fiziksel aktivite konularında eğitim gerektirir ve sürekli olarak güncellenmelidir. Yani bu mesleği tam anlamıyla yapmak istiyorsanız, kendinizi daima geliştirmelisiniz.

Spor eğitmeni olmak için en önemli şeylerden biri de iletişim becerilerinizin güçlü olması. Doğru ve net anlaşılabilmek için etkili bir iletişim, etkili bir iletişim için de etkili iletişim becerilerine sahip olmak gerekiyor. Sürekli olarak insanlarla bireysel veya grup halinde iletişimde olmak zorunda olduğunuz bu meslekte etkili ve iyi iletişim kurabiliyor olmak oldukça avantajlı bir durum.

EĞİTMENLİK SERTİFİKASI NEREDEN ALINMALI?

“Pilates eğitmeni kursu?” sorusunun çeşitli cevapları vardır. Pilates branşının kendi içerisinde Level seviyelerine göre ayrılan eğitmenlik eğitimleri bulunmaktadır. Bir Fitness eğitmenliği belgeniz olmadan bu konuda eğitmenlik yapmanız ne yazık ki mümkün değildir. Eğitmen olmak için bazı eğitimler ve sertifikalara sahip olmanız gerekir. Australia Sports Instıtute olarak; eğitimlerini tamamlayan eğitmen adaylarımıza, tüm dünyada geçerli olan Australian Sports Institute onaylı ASI, AACI, ASIC, IAF sertifikaları vermekteyiz. Eğitim sonunda almış olduğunuz sertifikalar ile sizler de; pilates, fitness, personal trainer, atletik performans, omurga pilatesi, hamile pilatesi, egzersiz uzmanlığı, fly yoga, egzersiz beslenme, ems gibi birçok alanda profesyonel eğitmenler olabilirsiniz.

Gerçekleştirdiğimiz eğitimlere; eğitim durumu lise mezuniyeti olan ve egzersizlere engel olacak sağlık sorunu bulunmayan tüm eğitmen adaylarımız katılım sağlayabilirler. Level 1 seviyesinde bulunan eğitimlerimizde ise sedanter eğitmen adaylarımıza da eğitim hizmeti vermekteyiz. “Pilates hocası nasıl olurum?” diyorsanız ayrıca eğitimlerimiz ve eğitmenlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için web sitemizi inceleyerek, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Call Now Button